قیمت پالت پلاستیکی بر چه عواملی تاثیر گذار است؟

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پالت پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • کیفیت پالت
  • اندازه پالت
  • جنس سازنده پالت
  • کاربردهای متفاوت
  • برندهای تولید کننده

s 27 e1676413151637

1- اهمیت و کاربرد پالت پلاستیکی

از انواع پالت پلاستیکی در جهت نگهداری و جابجایی بار و کالا و همچنین برای قفسه بندی آنها می باشد. پالت پلاستیکی در ابعاد مختلف بر اساس نیاز مشتری تولید و توزیع میگردد . کاربرد پالت در واقع برای دپو محصولات و انبارداری است که توسط لیفتراک و جک پالت جابجا می گردد. قرار گرفتن بار با ارتفاع بالا بر روی آن باعث شده تا در فضای محیط  صرفه جویی شود.

با استفاده از لیفتراک می توان به راحتی کالا را بر روی پالت پلاستیکی قرار داد و به وسیله آن محصول و کالا را به محل مورد نظر حمل کنید. خرید انواع پالت پلاستیکی به بخش های مرتبط با حمل و نقل ارتباط دارد. استفاده از پالت پلاستیکی در واردات و صادرات بسیار دیده شده است، یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت پالت پلاستیکی مواد اولیه و متریال استفاده شده در تولید آنها می باشد. مواد پلیمری از متریالی است که اغلب در تولید پالت پلاستیکی به کار برده می شود. مواد پلیمری به گومه ای قابلیت بازیافت دارند.تولید کنندگان در هنگام تولید پالت پلاستیکی از متریال های گوناگون استفاده می کنند. میزان کیفیت و مرغوب بودن متریال و مواد به کار رفته با قیمت پالت پلاستیکی رابطه مستقیم دارد.

قیمت پالت پلاستیکی
قیمت پالت پلاستیکی بر چه عواملی تاثیر گذار است؟

2- نحوه محاسبه قیمت یک پالت پلاستیکی و فاکتور های مهم و تاثیر گذار

سایزپالت و ابعاد پالت، از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پالت پلاستیکی می باشد. شرکت های تولید کننده با هدف رفع نیاز افراد و کاربران، پالت های پلاستیکی را در ابعاد و سایزهای مختلف تولید و توزیع می کنند.

هر مقدار که سایز پالت بزرگتر باشد و وزن بیشتری را تحمل کند قیمت پالت پلاستیکی نیز افزایش می یابد. البته این گونه از محصولات در صورتی با سایز های گوناگون تولید می شوند که از سوی افراد سفارش خاصی داشته باشند. قیمت پالت پلاستیکی، مرتبط با وزن آن نیز می باشد. وزن پالت در بخصوص از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چه مقدار وزن آن بیشتر باشد در واقع از مواد اولیه  بیشتری استفاده شده و قیمت آن هم بیشتر است. سفارشی بودن رنگ پالت ، قیمت پالت پلاستیکی را افزایش میدهد. در هنگام تولید پالت پلاستیکی، افراد می توانند رنگ مورد نظر خود را درخواست بدهند

قیمت پالت پلاستیکی

3- عوامل موثر بر قیمت انواع پالت پلاستیکی

پالت های پلاستیکی در صنعت و شاخه های  مختلف صنایع  کاربرد های زیادی دارند. قیمت پالت پلاستیکی بسیار مرغوم به صرفه بوده  و این قیمت مناسب یکی از دلایلی است که این پالت پلاستیکی در بازار بسیار رایج شده است. خرید پالت پلاستیکی از طریق سایت پارس پالت به صورت آنلاین و همچنین حضوری از درب کارخانه نیز امکان پذیر است.

همانطور که گفته شد قیمت پالت پلاستیکی بسیار مناسب بوده و به راحتی میتوان آن را خریداری کرد. در مواردی نیز که افراد پس از خرید پالت پلاستیکی به آن نیاز نداشته باشند قادر هستند تا آن را خریداران پالت پلاستیک دسته دوم به فروش برسانند. بنابراین برای خرید پالت پلاستیکی می توان نوع دست دوم آن را نیز تهیه کرد. قیمت پالت پلاستیکی دست دوم بسیار ارزان تر از قیمت پالت نو می باشد. پالت های پلاستیکی به وسیله لیفتراک و جک پالت بسیار آسان جابجا  و مورد انتقال می باشد.

قیمت پالت پلاستیکی

4- قیمت پالت پلاستیکی

قیمت پالت پلاستیکی بستگی به مواد اولیه نیز میباشد. مواد اولیه تشکیل دهنده پالت پلاستیکی رامی توان به دو دسته نو و بازیافتی تقسیم  کرد. مواد اولیه نو، کیفیت بالاتری نسبت به مواد بازیافتی دارند و طبیعتاً قیمت آن را نیز افزایش می دهند. پالت های بازیافتی پالت هایی هستند که به نسبت خاصی مواد بازیافتی در آنها استفاده میشود و  از کیفیت کمتری برخوردار است . نکته قابل توجه این است که هر مقدار مواد بازیافتی بیشتر باشد قیمت پالت پلاستیکی و کیفیت آن نیز پایین تر خواهد بود.

ساختار برخی از پالت ها با وزن یکسان بوده و به طور همزمان قالب گیری تزریقی دارند. اما برخی پالت های دیگر پس از چند مرحله مانند؛ جوشکاری، قالب سازی می شوند که هزینه آن نیز بیشتر است. نوع پالت هم می توان یکی دیگر از عوامل دانست که در قیمت پالت پلاستیکی تاثیر گذار باشد. پالت پلاستیکی در انواع مختلف مانند؛سطح صاف، پایه دار، کشویی، شیاردار، درب دار و غیره تولید می شود.

5- نکات مهم در خرید انواع پالت و قیمت آنها

علاوه بر آن تعداد خانه ها و  شبکه های داخلی پالت نیز در قیمت پالت پلاستیکی موثر خواهد بود. نوع دیگری از پالت تولید می شود که به آنها پالت های قابل حمل می گویند که قیمت پالت پلاستیکی قابل حمل متفاوت از پالت های دیگر است. مدل و ساختار پالت باعث می شود تا کاربرد پالت بیشتر باشد که قابلیت استفاده های بیشتری از آن میباشد ،  طبیعتاً مقدار کاربردهای پالت نیز در قیمت پالت پلاستیکی موثر است. قیمت پالت پلاستیکی به  قدمت و کیفیت مواد پلمیر شرکت تولید کننده  نیز مربوط می شود.

میزان اعتبار برند تولید کننده، مشخص کننده کیفیت مواد اولیه پالت است و هر مقدار که این کیفیت بیشتر باشد قیمت محصول افزایش می یابد. بنابراین تفاوت و نوسان قیمت برند های معتبرموجود در بازار به نسبت مواد پلیمری مورد استفاده آنها اعم از جدید و یا بازیافتی  هم تاثیر گذارو طبیعی میباشد.

قیمت پالت پلاستیکی

تعیین تعرفه قیمت پالت پلاستیکی

برای تعیین تعرفه و قیمت پالت پلاستیکی شرکت های تولیدی به نیاز بازار و شرایط جامعه نیز توجه می کنند. در واقع علاوه بر بررسی ویژگی پالت های پلاستیکی، لازم است به موارد دیگری هم اهمیت داد.

پالت پلاستیکی به عنوان یکی از بهترین وسایل نگهداری و حمل و نقل کالاها باید در سطح جامعه وجود داشته باشد. مزیت های متعدد پالت های پلاستیکی در مقایسه با مدل های چوبی و فلزی، باعث شده تا افراد زیادی برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات خود به دنبال خرید پالت های پلاستیکی باشند.

البته شایان ذکر است علاوه بر خرید انبوه پالت که بیشتر توسط شرکت ها و کارخانجات تولیدی انجام می گیرد، تهیه پالت های پلاستیکی حتی در محیط های خانگی و فروشگاه ها هم می تواند مزیت فوق العاده ای داشته باشد. وزن پایین و در عین حال مقاومت بالا پالت های پلاستیکی می تواند جزو مهم ترین مزیت های آن در کاربردهای گوناگون باشد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت تعیین تعرفه پالت پلاستیکی برای تعداد زیادی از مردم جامعه اهمیت دارد.  چرا که همه با کمک پالت های پلاستیکی می توانند نظم وسایل خود را افزایش دهند. دسترسی آسان و در لحظه به محصولات و کالاها داشته باشند. و همچنین برای جابجایی و حمل و نقل هم یک راه حل مناسب پیش روی آن ها باشد.

منبع: fa.wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری