پالت ابزاری برای انبار کردن محصولات مختلف و جا به جایی آن ها است که در انواع چوبی، فلزی و پلاستیکی وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم عمر پالت‌های پلاستیکی و عوامل موثر بر آن‌ها را بررسی کنیم تا در خرید پالت بتوانید عمر آن را نیز در نظر گرفته و بهترین پالت را برای کار خود انتخاب کنید. پس اگر به این موضوع علاقه دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

عمر پالت های پلاستیکی به چه عواملی بستگی دارد؟

جابجایی پالت

برای اینکه بتوان عمر پالت پلاستیکی را تخمین زد باید به تعداد سفرهای آن توجه کرد. منظور ما از سفر تعداد جابجایی های است که یک پالت دارد. در واقع هرچقدر جابجایی پالت کمتر باشد عمر آن بیشتر است و بالعکس هرچقدر سفرهای یک پالت بیشتر باشد عمر آن کمتر است.

جنس پالت

از دیگر عوامل موثر در عمر پالت پلاستیکی، جنس پالت است. در واقع کیفیت پلاستیک استفاده شده در پالت بسیار مهم است ولی به طور کلی عمر پالت پلاستیکی بیشتر از پالت چوبی است. حداکثر تعداد سفرهای طولانی با پالت چوبی عددی بین 4 تا 6 است. در حالیکه پالت پلاستیکی می‌تواند 30 سفر بین قاره‌ای داشته باشد. همین امر سبب شده تا فروشندگان بتوانند این پالت ها را بین 3 تا 5 سال گارانتی کنند.

اگر علاقه دارید تا درباره تفاوت‌های این دو نوع پالت بیشتر بدانید مطلب تفاوت پالت پلاستیکی و پالت چوبی را مطالعه کنید.

مهمترین عامل در خرابی پالت ها

بیشترین صدمه‌ای که باعث خراب شدن پالت می‌شود استفاده و جابه جایی نادرست آن است. به همین دلیلی اگر به درستی از پالت استفاده شود می‌توان تعداد سفرهای بلند مدت آن را به 40 سفر افزایش داد. به طور کلی اگر پالت دائما در سفر باشد حدود 3 تا 5 سال عمر می‌کند ولی اگر در یک جا ثابت باشد عمر طولانی تری خواهد داشت.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات خوبی درباره عمر پالت های پلاستیکی به دست آورده باشید. 

منبع : https://parspallet.ir/5jwy

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری