پالت پلاستیکی (عمر و مقاومت) 4 مورد

عمر و دوام پالت های پلاستیکی به چه عواملی بستگی دارد ؟

1- جابجایی پالت

پالت ابزاری برای انبار کردن محصولات مختلف و جا به جایی آن ها است که در انواع چوبی، فلزی و پلاستیکی وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم عمر پالت‌های پلاستیکی و عوامل موثر بر آن‌ها را بررسی کنیم تا در خرید پالت بتوانید عمر آن را نیز در نظر گرفته و بهترین پالت را برای کار خود انتخاب کنید. پس اگر به این موضوع علاقه دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

برای اینکه بتوان عمر پالت پلاستیکی را تخمین زد باید به تعداد سفرهای آن توجه کرد. منظور ما از سفر تعداد جابجایی های است که یک پالت دارد. در واقع هرچقدر جابجایی پالت کمتر باشد عمر آن بیشتر است و بالعکس هرچقدر سفرهای یک پالت بیشتر باشد عمر آن کمتر است.

99a4

2- جنس پالت

از دیگر عوامل موثر در عمر پالت پلاستیکی، جنس پالت است. در واقع کیفیت پلاستیک استفاده شده در پالت بسیار مهم است ولی به طور کلی عمر پالت پلاستیکی بیشتر از پالت چوبی است. حداکثر تعداد سفرهای طولانی با پالت چوبی عددی بین 4 تا 6 است. در حالیکه پالت پلاستیکی می‌تواند 30 سفر بین قاره‌ای داشته باشد. همین امر سبب شده تا فروشندگان بتوانند این پالت ها را بین 3 تا 5 سال گارانتی کنند.

اگر علاقه دارید تا درباره تفاوت‌های این دو نوع پالت بیشتر بدانید مطلب تفاوت پالت پلاستیکی و پالت چوبی را مطالعه کنید.

پالت پلاستیکی (عمر و مقاومت)

3- مهمترین عامل در خرابی پالت ها

بیشترین صدمه‌ای که باعث خراب شدن پالت می‌شود استفاده و جابه جایی نادرست آن است. به همین دلیلی اگر به درستی از پالت استفاده شود می‌توان تعداد سفرهای بلند مدت آن را به 40 سفر افزایش داد. به طور کلی اگر پالت دائما در سفر باشد حدود 3 تا 5 سال عمر می‌کند ولی اگر در یک جا ثابت باشد عمر طولانی تری خواهد داشت.

مقاومت پالت پلاستیکی

مواد اولیه پالت پلاستیکی معمولاً به شکل گرانول و پودر هستند. اینها می توانند از پلی اتیلن و پلی پروپیلن باشند که در ساخت پالت های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع دیگر گرانول های پلاستیکی شامل اتیلن وینیل استات (EVA) ، پلی وینیل کلرید (PVC) و رزین های پلی کربنات است. به همین دلیل است که پالت های پلاستیکی در برابر وزن،دما،نورخورشی و حتی ضربه مقاومت بالایی دارند. پالت پلاستیکی مواد اولیه نوعی واحد لجستیک است که با لیفتراک،قفسه و سایر تجهیزات لجستیک مورد استفاده قرار می گیرد. می توان از آن برای ذخیره،بارگیری و حمل کالاها استفاده کرد که این یکی از تجهیزات لجستیک ضروری در لجستیک و انبارداری مدرن است.
در هنگام جابه جایی و بلند کردن پالت به وسیله جک پالت و لیفتراک ممکن است ضربه به پالت وارد شود و یا حتی وسیله ای تیز ایجاد سایش بر روی پالت کند اما پالت پلاستیکی به دلیل مقاومت بالایی که دارد آسیبی نمی بیند به همین دلیل طول عمر بالایی دارد و این امر باعث پرطرفدار بودن این وسیله شده است.ساختار پالت پلاستیکی به دلیل یکپارچه بودن فاقد میخ و پلیسه های اضافی است و به همین خاطر هیچ آسیبی به کالا در هنگام بسته بندی وارد نمی کند که این یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

4- مقاومت پالت پلاستیکی در برابر مواد

پالت پلاستیکی به دلیل ساخته شدن از پلاستیک سخت ،مقاوم در برابر مواد  اسید،مواد قلیایی، رطوبت یا خوردگی می باشند حتی مواد با درجه حرارت مشخصی را هم می توانند تا حدی تحمل کنند از همین رو در بیشتر کارخانجات صنعتی از پالت پلاستیکی استفاده می شود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات خوبی درباره عمر پالت های پلاستیکی به دست آورده باشید.

منبع: fa.wikipedia

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری