پالت پلاستیکی امروزه یکی از پر کاربرد ترین ابزارهایی هستند که در تمامی صنایع و کارخانه ها جهت انبارداری و ذخیره سازی کالا و همچنین جابجایی و حمل و نقل به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات در ابعاد و اندازه و وزن های متفاوتی تولید می شوند و هریک میزان تحمل بار مختلفی نیز دارند. استفاده از پالت های پلاستیکی سبب سهولت در انبارداری محصولات و جابجایی بار ها می شود. به طور کلی مزایای استفاده از پالت های پلاستیکی به گونه ای است که ضرورت استفاده از آن را در صنایع مختلف الزامی می کند.
نکته ای که مطرح است این که این پالت های پلاستیکی نیاز به حرکت دادن و جابجایی دارند. از این رو برای این کار، از جک پالت دستی و یا ماشین لیفتراک نیز استفاده می شود. به همین سبب، این پالت ها به گونه ای طراحی شده اند که در دو طرف یا چهار طرف آن ها، ورودی شاخک های جک پالت و یا لیفتراک را نیز داشته باشد. به این پالت ها در اصطلاح، پالت جک خور و یا پالت لیفتراک خور می گویند. البته ممکن است یک پالت فقط جک خور و یا فقط لیفتراک خور باشد و یا این که با استفاده از هردو قابلیت جابجایی نیز داشته باشد. با این تعاریف، ما در اینجا به این موضوع می پردازیم که تفاوت یک پالت پلاستیکی جک خور با یک پالت پلاستیکی لیفتراک خور در چیست.
اصلی‌ترین تفاوت پالت پلاستیکی جک خور و پالت پلاستیکی لیفتراک خور در نحوه اتصال پایه‌ها به پالت است. در ادامه به ویژگی های هریک از این پالت ها نیز می پردازیم.

پالت پلاستیکی جک خور

در پالت پلاستیکی جک خور، پایه‌ها به صورت مجزا یا به صورت دسته‌هایی (معمولاً سه تایی) به یکدیگر متصل هستند.
از هر چهار طرف پالت می‌توان جک پالت را وارد کرد.
برای فضاهای محدود که مانور جک پالت محدود است، مناسب‌تر هستند.
به دلیل اتصال پایه‌ها به صورت مجزا، تحمل بار کمتری در حالت متحرک (جابجا شدن با جک پالت) دارند.
مزیت: قابلیت حمل با استاکر را نیز دارند.

پالت پلاستیکی لیفتراک خور

تمام پایه‌ها به هم متصل هستند و یکپارچه هستند.
فقط از زیر پالت قابل لیفتراک شدن هستند.
به دلیل اتصال کامل پایه‌ها، تحمل بار بیشتری در حالت متحرک دارند.
برای جابجایی بارهای سنگین‌تر و در فضاهای باز مناسب‌تر هستند.
معایب:
قابلیت حمل با جک پالت دستی را از همه جهات ندارند.
با استاکر قابل حمل نیستند.
به طور کلی باید گفت، برخی از پالت‌های پلاستیکی جک خور، با طراحی شیب در دهانه ورودی، قابلیت حمل با لیفتراک را نیز پیدا می‌کنند.
در هنگام انتخاب نوع پالت برای مجموعه خود می بایست به ابعاد پالت، ظرفیت حمل بار مورد نظر، نوع جابجایی (جک پالت، لیفتراک یا هر دو) و فضای موجود توجه کرد.
پالت‌های پلاستیکی مزایای دیگری مانند بهداشت بالا، وزن کم، استحکام، قیمت مناسب، عدم جذب آب و…) نیز دارند.

پالت پلاستیکی پارس پالت

اگر به قسمت محصولات سایت توجه کرده باشید، بعضی از کد های پالت پلاستیکی یا جک خور هستند یا لیفتراک خور و یا با هردو قابلیت جابجایی را نیز دارند. البته اکثر پالت هایی که جک خور هستند، با لیفتراک نیز قابلیت حمل و نقل را نیز دارند.
به طور مثال پالت پلاستیکی ابعاد 100 در 120 پارس پالت، چه با پایه های منفصل مانند کد 101 و چه با پایه های رانردار مانند کد 102 ، قابلیت جابجایی با جک پالت و لیفتراک را نیز دارند.
اما کد 112 پالت 110 در 130 مدل 14 کیلویی، فقط قابلیت جابجایی با لیفتراک را نیز دارد و دهانه ورودی اطراف پالت، مناسب حمل و نقل با جک پالت دستی نیز نیست. بدین منظور در هنگام خرید می بایست این نکات را در نظر گرفت تا در حین استفاده مشکل ساز نشود.
در واقع می بایست با نیاز و امکاناتی که در اختیار دارید توجه نمود. که اگر مجموعه دارای ماشین لیفتراک برای حمل بار با پالت هست که اکثر پالت های پلاستیکی لیفتراک خور نیز هستند اما اگر فقط از جک پالت دستی استفاده می کنید توجه کنید که پالت مناسب جابجایی با این وسیله را خریداری نمائید.

فروش پالت پلاستیکی جک خور و لیفتراک خور

پارس پالت، به عنوان مرکز فروش پالت پلاستیکی جک خور و لیفتراک خور، بهترین پالت های پلاستیکی در ابعاد مختلف را با بهترین کیفیت مواد اولیه و قیمتی مقرون به صرفه در بازار عرضه می کند. شما مشتریان عزیز می توانید از سراسر کشور اقدام به خرید این محصول نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری