انواع پالت

پالت‌ها در دنیای صنعتی امروز تبدیل به یکی از مورد نیازترین ابزارهای کارخانه های بزرگ و کوچک و کارگاه‌ها شده اند. تقریبا صنعت حمل و نقل بار را بدون پالت نمی‌توان تصور کرد. اکنون این سوال مطرح می‌شود که پالت چیست ؟

پالت چیست ؟

پالت چیست ؟

پالت ، سازه‌ای مستحکم و محکم است که در صنایع مختلف برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیازهای گوناگون صنایع به حمل و نقل منجر به تولید، ساخت و فروش انواع مختلفی از پالت‌های سبک و سنگین در طرح‌های مختلف شده است. مهمترین مزیت پالت، قابلیت حمل توسط لیفتراک، جک پالت و یا جرثقیل می‌باشد. معمولا از دو نوع پالت در صنایع استفاده می‌شود: پالت چوبی و پالت پلاستیکی

انواع پالت پلاستیکی در پارس پالت

پالت پلاستیکی سطح صاف      100 * 120 — 120 * 80 — 70 * 100

پالت پلاستیکی مشبک            100 * 120 — 120 * 80 — 70 * 100

پالت پلاستیکی بهداشتی          100 * 120 — 120 * 80 — 70 * 100

پالت پلاستیکی پتروشیمی       130 * 110

پالت پلاستیکی دست دوم       130 * 110

و….

types of pallets

کدامیک بهترین گزینه هستند (پالت پلاستیکی یا پالت چوبی) ؟

ere

اگر شما هم قصد خرید پالت را دارید اما نمی‌دانید که باید از کدامیک استفاده کنیم؟! در ادامه با ما همراه باشید. برای تشخیص این موضوع باید ببنید وزن بارتان چقدر است! همچنین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که قصد صادرات بار را دارید یا خیر!

اگر وزن بار از پانصد کیلو بیشتر است، بهترین گزینه پالت چوبی می‌باشد. پالت چوبی تحمل تنش و کارایی بالاتری نسبت به پالت پلاستیکی دارد. برای بارهای زیر پانصد کیلو نیز انتخاب با خودتان است که کدام نوع را تهیه کنید. همچنین برای بارهایی مانند سنگ، موزاییک، سرامیک و بارهای توناژی استفاده از پالت چوبی توصیه می‌شود. اما برای حمل بارهای صادراتی مخصوصا به آمریکا، کانادا و استرالیا به علت تمیزتر بودن و جلوگیری از پیش آمدن مشکل در حمل و نقل بهتر است از پالت پلاستیکی استفاده کنید.

پارس پالت ارائه دهنده بزرگترین، تخصصی ترین و کامل ترین مجموعه شامل پالت‌های پلاستیکی، سردخانه ای ، روی صاف و مشبک، و پالت های پتروشیمی می‌باشد که با هدف قرار دادن قیمت مناسب تر و حجم فروش بیشتر سال‌هاست در خدمت شما عزیزان هموطن می‌باشد. در صورت نیاز به مشاوره و یا خرید با ما تماس بگیرید.

images

حفاظت از محیط زیست و گیاهان

با توجه به کنوانسیون بین‌المللی حفاظت از محیط زیست IPPC، اکثر پالت‌های ارسال شده از مرزهای ملی باید از موادی ساخته شوند که ناقل گونه‌های مهاجم حشرات و بیماری‌های گیاهی نباشند. استانداردهای این پالت ها در ISPM 15 مشخص شده است.

پالت های ساخته شده از چوب خام و تصفیه نشده با استاندارد ISPM 15 مطابقت ندارند. برای انطباق پالت ها (یا سایر مواد بسته بندی چوبی) باید استانداردهای گند زدایی را رعایت کنند،و باید با یکی از روش های زیر تحت نظارت یک تایید شده درمان شوند. آژانس:

  • عملیات حرارت دهی چوب: در این روش باید دمای هسته پالت حداقل به 56 درجه سانتیگراد رسیده و به مدت 30 دقیقه گرم شود. پالت هایی که با این روش درمان می‌شوند، حروف اول HT را در نزدیکی نشان IPPC دارند.
  • بخور شیمیایی چوب: در این روش باید پالت با متیل بروماید بخور شود. پالت‌هایی که با این روش پردازش می‌شوند، حروف اول MB را در نزدیکی نشان‌واره IPPC دارند. البته از 19 مارس 2010 استفاده از متیل بروماید به عنوان یک درمان طبق ISPM15 در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممنوع شده است.این مسئله به دلیل ایجاد آسیب احتمالی به لایه ازن استراتوسفر زمین است.

پالت های چوبی گندزدایی شده باید در دو طرف آن مهر داشته باشد. مهر HT برای عملیات حرارتی و همچنین مهر MB برای عملیات متیل بروماید است. پالت های ساخته شده از مواد غیر چوبی مانند فولاد،آلومینیوم، پلاستیک یا چوب صنعتی مانند پرس وود، تخته سه لا، تخته رشته ای جهت دار یا تخته فیبر موجدار نیازی به تاییدیه IPPC ندارند و از مقررات ISPM 15 مستثنی هستند.

منبع : https://parspallet.ir/lzoc

پالت پلاستیکی

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری