پالت پلاستیکی

پالت‌ها وسیله‌ای هستند که برای انبار کردن کالاها یا جابجایی آن‌ها بوسیله لیفتراک یا جک دستی استفاده می‌شوند. پالت‌ها در سه نوع پالت پلاستیکی ، پالت چوبی و فلزی وجود دارند. می‌توانید در زیر کالاها از پالت‌ها استفاده کنید تا کالاهای شما دور از زمین و رطوبت قرار گیرد تا آسیبی به آن‌ها نرسد. پالت‌های پلاستیکی دارای ورودی‌هایی است که جابجایی کالا را با لیفتراک آسان می‌کند. علاوه بر استفاده پالت‌ها در حمل و نقل، می‌توانید از آن‌ها برای منظم کردن کالاها در انبار و دسته بندی آن‌ها استفاده کنید.

پالت پلاستیکی چیست ؟

کاربرد پالت‌ها باعث می‌شود تا آن‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف با قدرت تحمل وزن متفاوتی ساخته شوند. در گذشته بیشتر پالت‌ها از چوب یا فلز ساخته می‌شدند ولی امروزه متداول‌ترین پالت‌ها از جنس پلاستیک هستند. جنس پلاستیک پالت‌ها آنقدری مرغوب هست که بتوانید بعد از استفاده از آن‌ها و زمانی که دیگر برای شما کارآیی ندارند آن‌ها را به فروش برسانید.

 

پالت پلاستیکی چیست ؟

1- بررسی مزایای پالت پلاستیکی

پالت‌های پلاستیکی سبک و بهداشتی هستند و تحمل وزن بالایی دارند. طراحی و ساخت اینگونه پالت‌ها به گونه‌ایست که علاو بر زیبا بودن، می‌توانند به شما در دسته بندی‌ها به صورت عالی ایفای نقش کنند. این پالت‌ها در رتگ‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و شما از آن ها می‌توانید در نشانه گذاری نیز استفاده کنید. پلاستیکی که در ساخت این پالت‌ها استفاده می‌شود از جنس مرغوب و باکیفیت است و همین علت باعث می‌شود تا قابلیت انعطاف پذیری و ضربه گیری داشته باشند، علاوه بر این پالت‌های پلاستیکی در برابر مواد شیمیایی و سمی نیز مقاوم هستند.

2- کاربرد پالت‌های پلاستیکی در چه مکان هایی بیشترین استفاده را دارد

به دلیل استریلیزه شدن پالت‌ پلاستیکی و عدم نفوذ حشرات و جوندگان، این پالت‌ها در صنایع غذایی کاربرد ویژه‌ای دارند و بیشتر استفاده می‌شوند. از این پالت‌ها بیشتر در شهرهای شمالی و جنوبی کشور که رطوبت زیادی وجود دارد استفاده می شود به دلیل این که پالت‌های پلاستیکی مشکل پوسیدگی و زنگ زدگی ندارند. از جمله مکان‌هایی که پالت‌های پلاستیکی در آن‌ها استفاده می‌شود عبارتند از:

کاربرد پالت‌های پلاستیکی

  • سردخانه‌ها
  • انبارهای نگهداری مواد غذایی و کالا
  • صنایع غذایی
  • صنایع آرایشی و بهداشتی
  • اسکله‌ها و محل‌های بارگیری
  • تهیه و تولید و عرضه کالاهای کاغذی

منبع: fa.wikipedia

فهرست
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش غفاری