در این مطلب قصد داریم تفاوت پالت پلاستیکی و پالت چوبی را بررسی کرده تا بتوانیم بهترین راهنما در زمینه انتخاب پالت مناسب برای شما باشیم. در ایران از هر دو نوع پالت چوبی و پالت پلاستیکی استفاده می‌شود و انتخاب آن‌ها بر حسب نیاز مردم و موقعیت جغرافیایی و هزینه صورت می‌گیرد.

تفاوت پالت پلاستیکی و پالت چوبی چیست؟

پالت چوبی قابلیت بازیافت و تعمیر دارد و نیز از طرف دیگر کم هزینه ‎تر است و در مقایسه با پالت پلاستیکی می‎تواند وزن بیشتری را تحمل کند. ولی در آن معایبی نیز دیده می‎شود از قبیل: خراب شدن در برابر رطوبت، داشتن تراشه، درصد کوچکی خطای ساخت. در کنار این‌ها اتصلات (میخ، پیچ و غیره) در آن‎ها استفاده می‎شود که احتمال این وجود دارد به بارهایی که با آن‎ها جابجا می‎شوند آسیب وارد کنند. در برابر آن‎ها پالت‎های پلاستیکی قرار می‎گیرند که با دوام، تمیز، بدون خطای ساخت، مستحکم در برابر رطوبت و فاقد اتصالات هستند. علاوه بر این در حدود 3 برابر رقیب چوبی خود قیمت دارند، به سهولت تعمیر نمی‎شوند، فاقد استحکام مشابه بوده و درجات گوناگونی از نظر مقاومت در برابر آتش‎سوزی دارند.

  • در نظر گیری وزن کالاها

پالت‎های پلاستیکی اصولا برای حمل و نقل بارهای زیر 700 کیلوگرم به کار گرفته می‎شوند. پالت های چوبی نیز قادر به تحمل وزنی بین 700 تا 1500 کیلوگرم هستند.

  • محیط کار را بسنجید

انواع پلاستیکی پالت‎ها در برابر رطوبت و تغییرات دمایی مقاومت بیشتری از خود نشان می‎دهند ولی از طرف دیگر اگر بشکنند و یا خراب شوند دیگر قابل تعمیر نیستند. ساخت آن‎ها از مواد نفتی صورت می‎گیرد و برای بازیافت و تعمیر بایستی ذوب شوند. اما ساخت پالت‎های چوبی از مواد طبیعی انجام می‎شود و به دنبال صدمه دیدن به سهولت تعمیر می‎شوند.

  • نوع بار از اهمیت بالایی برخوردار است 

نوع چوبی پالت‌ها تراشه و نقاط برجستگی و تیزی دارند که می‎تواند به برخی از بارها آسیب بزند. اگر می‎خواهید قوطی‎های رنگ را با پالت‎ها جابجا کنید، احتمالا بایستی خرید پالت پلاستیکی را در نظر بگیرید چون نوع چوبی می‎تواند باعث صدمه زدن به قوطی‎های رنگ و کالاهایی از این قبیل شود.

فهرست
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× کارشناس فروش عظیمی