پـــارس پـــالت

تولید و پخش سبد و پالت پلاستیکی

(نو و دست دوم)

تعریف پالت
پالت
پالت یا بارکف (pallet) یک سازه تخت و روصاف ترابری است که از چوب یا پلاستیک (و در مواردی از فلز) ساخته می‌شود. منظور از ساخت پالت ها اینست که با آن بتوان به جابجایی بار و کالا به‌ وسیله افرازه‌ها (لیفت‌تراک‌ها) به شیوه‌ای پایدار و ایمن پرداخت. کالاها را بر روی بارکف قرار می‌دهند و با تسمه‌های فلزی یا پوشش‌های پلاستیکی محکم کشش‌پذیر به همدیگر و به پالت  می‌بندند.
تاریخچه
قبل ازعرضه پالت های چوبی ، تیرغلطک های ساده ایی وجود داشت که تنها از بسته هایی تشکیل شده بود که به طبقه بالا بسته می شد. این تیرغلطک ها ،به ضمیمه یک کامیون بالا بر کم ارتفاع ابتدا درکارخانه های آمریکا پدیدارشد. یک کامیون دستی بالابر محکم کم ارتفاع درسال ۱۸۸۷ ابداع شد و طراحی یک کامیون بالابر تمام استیل بادوام تر وکم ارتفاع در سال ۱۹۰۹ عرضه شد.
انواع مختلف پالت
پالت ها در انواع پالت چوبی ، پالت پلاستیکی و پالت  فلزی و در اشکال مختلف پالت تخت ، و پالت جعبه ای شکل ساخته می شوند که در زیر به انواع آنها اشاره می شود .
 Stringer-type-of-pallet
پالت استیرینگر: این نوع پالت چوبی از سه قطعه ی موازی با هم تشکیل شده است. یک قطعه ی چوبی بزرگ در انتهای چوبها قرار می گیرد و ساختار پالت استیرنگر را تشکیل می دهد. پالتهای استیرینگر به عنوان پالتهای دو راه شناخته شده است. زیرا یک جک پالت تنها می تواند از دو طرف، ان را بلند کند نه چهار طرف. از طرفی دیگر یک لیفتراک می تواند آن را از چهار طرف بلند کند. حمل این نوع پالتها توسط لیفتراک سودمند تر از حمل به وسیله ی جک پالت می باشد.
 block-paller
پالت بلوکی : پالتهای بلوکی که به عنوان پالتهای مانجو نیز شناخته شده است محکم تر و قوی از پالت های استیرینگر می باشد. پالتهای بلوکی از ساختار عمودی و افقی برای ساختاری بهتر و حمل آسان تر استفاده می کنند. یک پالت بلوکی به عنوان پالتهای چهار راهی نیزشناخته شده هستند و دلیل آن این است که یک جک پالت قادر است ان را از هر چهار طرف حمل کند و حرکت دهد.
 pallet-box
پالت باکس : این نوع پالت ها همانطور که از نامشان پیداست دارای لبه های بلند و جعبه ای شکل هستند و مخصوص حمل وسایل و بارهای حساس که باید در اطراف نیز از ضربه محافظت شوند ساخته می شود .
مواد ساختاری پالتها:
پالتهای ارزان از چوب های نرم تشکیل شده است و اغلب به عنوان وسایل مصرفی در پایان مدت زمانی مشخص دور انداخته می شود. این پالت ها از نوع پالتهای استیرینگر ولی ساده تر هستند و از دو طرف قابل حمل می باشند. پالتهای بلاکی سخت و پالتهای پلاستیکی از هر چهار طرف قابل حمل می باشند. این پالتها بر اساس رنگی که دارند و میزان باری که می توانند حمل کنند رنگ بندی می شوند.
 plastic-pallets
پالت های پلاستیکی
پالت پلاستیکی در هنگام حمل و نقل هیچ آسیبی به کارگران نمیرسانند در نسبت به پالت چوبی. این پالت های پلاستیکی به دلیل اینکه قابل بازیافت هستند پس از مستهلک شدن نیز ارزش بالایی دارند .
پالت پلاستیکی تنها با آب قابل شستشو می باشد ونیازی به گند زدایی مثل پالت چوبی ندارد.شرکت های تولیدی می توانند آرم و لوگوی شرکت خود را بر روی پالت های پلاستیکی حک کنند.پالت پلاستیکی دارای رنگبندی می باشد که کارخانجات می توانند جهت جداسازی محصولات خود از رنگ های متفاوت پالت استفاده کنند.
پالتهای پلاستیکی امروزه معمولا از جنس HDPE و یا بازیافت PET تشکیل شده اند. این پالتها معمولا با دوام هستند و برای مدتهای بسیار طولانی کار می کنند.
 metal-pallet
پالت های فلزی
پالت های فلزی از قدرت استحکام خوبی برخوردار هستند اما نسبت به پالت های پلاستیکی و چوبی دارای ایراد بزرگ وزن زیاد و نسبت به پالت های پلاستیکی دارای ایراد قرار گرفتن در معرض پوسیدگی را دارند . از این رو این روزه جز در موارد خاص مورد استفاده قرار نمی گیرند .

پالت ، پالت چوبی ، پالت پلاستیکی ، پالت فلزی ، باکس پالت ، پالت نو ، پالت دست دوم ، خرید پالت ، فروش پالت ، خرید و فروش پالت ، خرید و فروش پالت چوبی ، خرید و فروش پالت پلاستیکی ، خرید و فروش پالت فلزی ، خرید و فروش پالت فلزی خرید و فروش پالت دست دوم ، تعمیر پالت چوبی ، تعمیر پالت فلزی ، تعمیر پالت پلاستیکی ، تعمیر باکس پالت ، تحویل پالت ، ارسال پالت ، پالت ها